DEĞİŞİM VE İADE KOŞULLARI

Faturası olmayan ürünlerde yasal olarak hiçbir işlem gerçekleştirilememektedir.

“OUTLET ve İNDİRİMLİ” ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir. 

ONLINE OLARAK ALINAN ÜRÜNLER NASIL DEĞİŞİM YAPILIR VEYA NASIL İADE EDİLİR?

www.simelaweb.com’dan satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmemiş ürünlerin değişimini ve iadesini yapmak için ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 iş gününüz vardır.

Size Kargo tarafından ulaştırılan paketinizin üzerinde faturanız bulunmaktadır.

KARGO ANLAŞMA KODU:

Ürünü teslim ettiğiniz esnada kargo firmasından “kargo poşeti” talep edebilirsiniz. Eğer bu sağlanamıyorsa farklı bir şekilde paketleme sağlayabilirsiniz.

Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz.

Göndermiş olduğunuz ürünler iade ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür. İade paketiniz bize teslim edildikten maksimum 2 iş günü sonra bilgilendirme için mail/sms alırsınız.

Gönderdiğiniz ürün iade koşullarına uygunsa onay, değilse red şeklinde dönüş alırsınız.

Onaylanan değişim ve iadelerde, değişim ve iade süresi 7-14 iş günüdür. Ürünü satın alırken ödediğiniz hizmet bedelleri (Kargo bedeli, Banka komisyonu vs.) iade edilmemektedir. Yalnızca ürünün tutarı hesabınıza iade edilecektir. Bu süreç içerisinde banka hesap hareketlerinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz.

İade koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin iadesi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.

 DEĞİŞİM İŞLEMİNDE KARGO ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİM?

Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin değişim ve iade işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini siz karşılıyorsunuz, ürün değişim işleminden sonra size gönderilen yeni ürününüzün kargo ücreti tarafınıza yansıtılmaktadır.

İndirim ve outlet ürünlerinde değişim ve iade hakkı bulunmamaktadır.
 

 DEĞİŞTİRDİĞİM ÜRÜN GÖNDERDİĞİM ÜRÜNDEN DAHA PAHALI

Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise kalan tutar KAPIDA ÖDEME veya HAVALE ÖDEMELİ olarak size yansıtılacaktır.

Gönderilen paket içerisinde Fatura çıkmaması durumunda paketin sizlere teslim edildiği aynı gün içerisinde Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçilmelidir.

Kapıda ödeme ile aldığınız ürünleri tarafımıza gönderirken mutlaka IBAN numaranızı banka ismi ve hesaba ait isim soyisim yazmayı unutmayınız.

Mesaj Gönderin

Bizimle iletişime geçin.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.